Filip a Viktor

FILIP ANTONIO

Filip se narodil v roce 2003 v Praze.

Filip je nositelem vzácné filmařské ceny Zdeňka Podskalského za nejvýraznější herecký výkon mladého tvůrce v roli malého Štěpánka v dnes již kultovním filmu režiséra Dušana Kleina Jak básníci čekají na zázrak. Tato cena mu byla udělena nejen za herecký výkon, ale také za přínos mladého herce české kinematografii. Dále pak je nositelem ceny Zlatého Dudka za roli Jakuba ve filmu Špunti na vodě.

Jeho talent objevila paní režisérka Marie Poledňáková už v roce 2008, která ho obsadila do svých filmů Líbáš jako bůh a Líbáš jako ďábel. Následovaly pak výrazné role ve filmech Ve stínu, Přání k mání,  Muži v naději, Přijde letos Ježíšek?, v pohádce Z. Zelenky Duch nad zlato a v seriálech První republika, Vyprávěj, Přešlapy a další.

Vyhledávají ho i zahraniční produkce. Za všechny jmenujme akční thriller Unlocked (v hl.roli s O. Bloomem, M. Douglasem a J. Malkovichem).

Na divadelní scéně působí od svých šesti let v pražských divadlech Hybernia, Broadway, Kalich, Goja Music Hall a také v Hudebním divadle Karlín.

Jeho herecký projev umocňuje také jeho hudební nadání a krásný zpěv. Obdivuhodné výkony podal v muzikálech Mary Poppins, Addams Family, Bonnie & Clyde, Casanova, Děti ráje, Osmý světadíl, Andílci za školou, Adam a Eva, Mýdlový princ, Vánoční zázrak a další.

Intenzivně se věnuje hře na klavír. Je absolventem třinácti ročníků Jihočeských klavírních kurzů, skládá hudbu a ve škole ho nejvíce baví dějepis a cizí jazyky.

 

VIKTOR ANTONIO

Viktor se narodil v roce 2009 v Praze.

Viktor podal fascinující výkon v rozhlasovém muzikálu Malý princ, kde fenomenálně ztvárnil a nazpíval roli Malého prince s hudbou Daniela Bartáka. Září jako Malý Tarzan v muzikálu Tarzan autora Phila Collinse v divadle Hybernia, v Hudebním divadle Karlín v Času růží s písněmi Karla Gotta a v Addams Familly v roli Pugsleyho, v divadle Broadway pak v muzikálu Mýdlový princ. Zpěvu a hudbě se začal věnovat ve svých šesti letech a v současné době ho nejvíce ohromila hudba skupiny Queen. Hraje na klavír, zpívá a první castingy ho přivedly i k divadlu a filmu. Mezi jeho další krásné role patří Malý Casanova v muzikálu Casanova, Kocour v botách, Osmý světadíl a další. Hrál v českých filmech Anděl Páně 2, Zádušní oběť, Špunti na vodě, Bezva ženská na krku, Pepa, Trosečník, Kouzelník Žito a zahrál si i v zahraničních filmech  – Karel Marx, Sigmund Freud, Day After Death pro Netflix.

Viktor i velký sportovec, věnuje se fotbalu, sportovní gymnastice a parcouru.

Je to kluk do nepohody. Rád se směje a už dnes ho můžeme nazvat malým sběratelem vtipů a znalcem automobilových značek.