ArtHarmony

Sympatičtí muzikanti, kteří vystupují na českých i světových podiích. Jejich hudba je postavena na základní sestavě – zpěv Dita Hořínková, klavír Pavel Voráček, housle Petr Maceček.

Svou hudební produkci obohacují o perlivá vystoupení dětských filmových a muzikálových hvězd Filipa a Viktora Antonia.

V jejich repertoáru najdete zejména hudbu plnou emocí – především překrásné světové melodie italských romantických árií popového stylu, nestárnoucí a velmi oblíbené muzikálové hity, ale i J.S.Bacha či fantastickou hudbu z filmu Schindlerův seznam. V jejich hudbě nechybí ani dravost v podobě čardáše.

Všichni jsou vynikající hráči klasické hudby, proto na jejich koncertech najdete skladby českých i světových autorů nejrůznějších hudebních období (Mozart, Dvořák, Schumann, Slavický, Beethoven, Martinů, Frank, Křička… atp.)

Dita Hořínková je herečka a zpěvačka. Herecká asociace jí dvakrát udělila nominaci na Cenu Thalie. V roce 2017 za mimořádný výkon v roli Hraběnky Karolíny z Dubna v inscenaci Casanova a v roce 2020 za mimořádný výkon v roli Kaly v muzikálu Tarzan na hudbu Phila Collinse.

Je sólistkou Karlínského divadla v Praze, sólistkou divadla Hybernia, sólistkou divadla Broadway Praha. Dále účinkovala v divadla Goja music hall, Divadla pod Palmovkou. Hostovala v Městském divadle Most, v divadle J.K. Tyla Plzeň  či v divadle F.X. Šaldy Liberec.

V současné době ji můžete vidět v muzikálu Tarzan na hudbu Phila Collinse v roli Kaly, v muzikálu Mefisto v roli madam Laurecie Bosetti, v komediální roli psané primo na tělo v inscenaci Láska nebeská v divadle Broadway a chystá se na velkou roli Funny Girl. S mozartovským repertoárem koncertovala na dvou turné po Japonsku a s česko-anglickým repertoárem koncertovala v Canadě. Její velkou devizou je komediálně-dramatický projev, kterým okouzluje jak v divadelních rolích, tak na koncertních pódiích.

Petr Maceček je členem světoznámého Talichova kvartetu.  Byl koncertním mistrem Slovenského komorního orchestru, koncertním mistrem a uměleckým vedoucím komorního orchestru Capella Istropolitana v Bratislavě. Po svém příchodu do Prahy byl v 90. letech koncertním mistrem Sukova komorního orchestru a poté řadu let působil jako koncertní mistr a umělecký vedoucí Pražského komorního orchestru.

Jako sólista těchto orchestrů nebo samostatný sólista Petr Maceček koncertoval ve významných koncertních sálech po celé Evropě, Jižní Americe, Spojených státech a Asii. Natáčel pro nahrávací společnosti Naxos, Vox Classics, Koch Discover, BMG aj.

Pavel Voráček je absolventem Gymnázia Jana Nerudy s hudebním zaměřením v Praze u prof. Martina Ballýho a pražské HAMU ve třídě doc. Miroslava Langera. 
Ještě během studií získal ceny a ocenění v soutěžích, jakými jsou například Concertino Praga, Prague Junior Note a Mezinárodní klavírní soutěž Bedřicha Smetany. Mezi zvláštní ocenění patří ceny za interpretaci děl Roberta Schumanna a Klementa Slavického. 
Dále provedl klavírní koncerty J. S. Bacha, W. A. Mozarta, L. van Beethovena a R. Schumanna. Ve Velké Británii se zúčastnil jako komorní hráč festivalu F. Mendelssohna – Bartholdyho. Je organizátorem každoročních koncertů k výročí narození Bohuslava Martinů, během nichž provedl velkou část komorních děl tohoto autora. Vystoupil se sólovými i komorními recitály na podiích nejen v České republice, ale i ve Velké Británii, Německu, Číně, Slovinsku, Sýrii a Švýcarsku. S houslistou Petrem Macečkem provedl kompletní cyklus deseti Beethovenových sonát.

 

Technické požadavky: Klavír – nejlépe křídlo, prosíme o naladění nástroje v den vystoupení (není- li klavír k dispozici, disponujeme el. klavírem, který si dovezeme. Nutný přívod elektřiny). V kostelích, v zámeckých sálech a podobných prostorách hraje těleso akusticky. V kulturních domech, venku a v akusticky náročnějších prostorách jsou technické požadavky následující:

Ozvučení : 1-3x mikrofon bezdrát, mikroport či hlavák – zpěv

                  ozvučení klavíru

                  ozvučení pro housle

                  (ozvučení akustická kytara)

Odposlechy – nejlépe pro každého zvlášť